Společné foto

Závěrečnou dohrou našeho sokolského víceboje, jehož hlavní část proběhla již před letními prázdninami (17.07.2023), se stal stejně jako před dvěma lety badmintonový turnaj. Uspořádali jsme jej v rámci našeho pravidelného sokolského pondělka 09.10.2023, kdy jsme tedy v naší tělocvičně místo toho, abychom jako obvykle v pondělí natáhli volejbalovou síť, postavili přenosné badmintonové hřiště. Po těchto přípravách a krátkých rozehrávkách mohl turnaj začít. Hrálo se ve dvou skupinách (muži a ženy), a to systémem „každý s každým“ na jeden set (15 bodů). V pánské části soutěže potvrdil bez problémů svou roli „chvostového favorita“ autor tohoto článku. Ale jeho žena Andy tentokrát zklamala. Ač se hodně snažila, své poslední místo z minulého turnaje tentokrát neobhájila a o pouhé dva míče předstihla Báru, které však i poslední příčka stačila při třech hráčkách v turnaji na krásnou bronzovou medaili. Vůbec byly výsledky v dámské skupině velmi těsné, protože zlato si vítězka Zuzka zajistila také jen rozdílem dvou míčů. Pánskou skupinu, která byla dvojnásobně početnější, nakonec vyhrál Jano, manžel Zuzky, takže oba manželé si kromě zlatých medailí odnesli domů i dva diplomy obsahující dárkové poukazy na nákup zboží. Možná za ně dostane Jano ještě nějaký dárek ke svým nedávným narozeninám, které s námi během turnaje krátce oslavil – přípitkem a přinesenými dobrotami na posilnění účastníků turnaje. Druhou pozici za Janem obsadil Tomáš a bronzovou medaili mezi muži vybojoval Marek před Karlem.

Podrobné výsledky turnaje lze dohledat v přiložených tabulkách, zatímco atmosféru turnaje nejlépe dokresluje přiložená fotogalerie.